ראשי טועמים עולם - קולינרי כשר ברומא

טועמים עולם- קולינרי ברומא

טיול קולנרי 
עם שף מלווה
5 ימים של שיכרון חושים,ניחוחות, טעמים ותרבות

יציאה:  2017           

שף מלווה מומחה לאוכל המקומי ילווה את הסיור הקולינארי ויעניק מהידע הרב שלו בעולם קסום זה,
יציג בפנינו את נקודות החן הקולינאריות ברומא, דרכו נציץ לפינות נסתרות ונדירות ותתבל את החוויה בנגיעה יוצאת דופן.

 

יום מס. 1
לאחר טיסת בוקר ת"א – רומא וסיור פנוראמי בעיר, נצא לבקר ב- Piazza Navona ככרו של ברניני,  שנבנתה עבור משפחת האפיפיור אינוקנטיוס העשירי. נמשיך ל כיכר קמפו די פיורי – שדה הפרחים, לחוות את השוק הססגוני והידוע, נלמד על פירותיו, נצפה בפסלו של Giordano Brruno  ונשים פעמינו לעיקר העיקרים - ארוחת צהרים במסעדה ייחודית בגטו היהודי. התמחות השף במסעדה במנות רומאיות / יהודיות - כארטישוק מטוגן, פרחי קישואים, גבינת הבית, פלפל ממולא, קנלוני בשר תוצרת בית ועוד...
לאחר סיור לילה - נגיע למלוננו.


שוק הפרחים ברומא
יום מס. 2
עם בוקר, נצא לביקור וקניות בשוק רומא בליווי השף - שוק ירקות, פירות יבשים, פירות ובשרים ונסיים בארוחת צהרים במסעדת פירות ים ידועה, בת 4 מנות כנהוג באיטליה. אחה"צ – ביקור במפעל קטן וייחודי לייצור פסטה. לאחר התרעננות נצא לערב חופשי באחד הרובעים התוססים של רומא.
שולחן הגשה לפיצה
יום מס. 3
את הבוקר נפתח בסיור בסמטאות העיר העתיקה, נבקר בבית הקפה הרומאי המפורסם והעתיק – Caffe Greco , נטייל ליד הקולוסאום , הפורום הרומי והמונומנט הידוע בכיכר ונציה. את ארוחת הצהריים נעשה במסעדה הידועה Gini Al Villino בניהולו של השף ג'ינו, והפתוחה לציבור מאז 1958 ועדיין מנוהלת בתשוקה גדולה על ידי אותם בעלים. המטבח הוא ממיטב המסורת הרומית, משתמש בחומרי גלם טריים, החל מהמתאבנים הקלסיים וניוקי alla ciociara (עשוי תפוחי אדמה, בניגוד לאלה הרומים שהוכנו מסולת), lasaghe צנוניות מעולות tonnarelli. לא נוכל לפספס מנות עיקריות כמו מעיים, שועית עם קליפת חזיר וצלעות טלה. נקנח בטירימסו, פנקוטה וקרם בורלה שלא ישכח. אחה"צ - נטעם מפיצה רומאית מקורית מעשה ידיו של השף הידוע גבריאלה BONCI, המוגדר כמיכאל אנג'לו של הפיצה בעולם!

הכנת קישואים בפסטה
יום מס. 4 
לאחר ארוחת הבוקר, ניסע לאזור קסטלי רומאני, גבעות מוריקות ,עצי ערמונים ,אויר צח ,מראות נוף . מקור השם Casteli Romani עוד מימי הביניים ,כאשר משפחות האצולה של רומא נמלטו לאזור זה בשל המהומות שפרצו בעיר והתבצרו ב-13 כפרים הממוקמים באזור גבוה ואסטרטגי . נבקרבעיירה הציורית נמי NEMI השוכנתעל מדרונות הר געש, היורדים אל אגם נמי. נמשיך אל העיירה קסטל גנדולפו Castel   Gandolfo השוכנת על שפת אגם אלבנו,מקום משכנו שלמעון הקיץ של האפיפיור. נמשיך ליקב ידוע לטעימות יין האזור הידוע בייחודיותו באיטליה. עם ערב – נסעד במסעדה איטלקית מסורתית ברומא.

יום מס.5
לאחר ארוחת הבוקר - ניסע לשדה התעופה ארוזי חוויות לטיסתנו ארצה.

מנת קישואים בפסטה


כולל:
•טיסה ת"א-רומא-ת"א כולל מיסים והיטלים.
•לינה במלון ברמת תיירות טובה.
ארוחות ערב/צהרים ב – 4 ימים.
•ביקור ביקב, ייצור גבינות וייצור פסטה.
•טיפים לנותני כמפורט במסלול.
•אוטובוס תיירים ממוזג.
•כניסות לאתרים כמפורט במסלול. הרוח הקולינרית המלווה - שף.
•מדריך טיולים ישראלי מקצועי.
סדר הביקורים  וימי הטיול יכול להשתנות בהתאם לתנאים המקומיים.
מחיר אינו כולל –  ביטוח רפואי ומטען, טיפ למלווה הקבוצה הישראלי, מיני בר ושירותי בחירה בבתי מלון, הוצאות אישיות.

פרטים : ברוך שניר
כתובת דוא"ל זו מוגנת מפני spambots, יש לאפשר JavaScript על-מנת לראות את הכתובת
טלפון: 054-4331919

הרשמה : באתר